Plánování svatby v zahradě

Svatba je důležitým a krásným krokem, který (jak doufáme) činíme pouze jednou ve svém životě. Ne nadarmo tedy často jde i o významnou investici, kterou je třeba si předem dobře rozmyslet.

Někteří z nás si nemohou dovolit obrovskou veselku a další skupina lidí pak zkrátka tolik investovat ani nechce, ačkoli si chtějí svůj den užít naplno. 

Svatební byznys je neustále rostoucí a pravidelně nás zásobuje informacemi o tom, co všechno rozhodně na svatbě musíme mít, aby byla „pořádná“.

Někdy se tedy můžeme ztratit v tom, co je nejdůležitější a co ve výsledku udělá největší dojem za rozumnou cenu. 

Pokud vás toto téma zajímá, čtěte dál.

Koordinátor anebo svépomoc

Možná jste již při úvodních přípravách tak zahlceni množstvím organizačních záležitostí, že velmi vážně uvažujete nad tím, že využijete služeb koordinátora. 

Nápad to jistě není špatný, avšak je třeba zvážit několik věcí. Jednak, jestli jste se pro tento krok rozhodli dostatečně včas, protože mnoho těch skutečně kvalitních koordinátorů má plný kalendář na rok i více dopředu. 

Za druhé, kolik jste ochotni do této služby investovat – připravte se na to, že určitě nepůjde o nízkou částku, kterou byste v případě jiné varianty řešení mohli investovat jinam. Jde tedy o to, zda je pro vás důležitější komfort a připlatíte si za něj anebo jestli byste raději dali vyšší částku například za pronájem lokace.

Dekorace a květiny

Opět je to o prioritách. Potřebujete skutečně všechny věci nové, kvalitní a módní anebo byste u některých třeba slevili? 

Obecně se doporučuje do dekoru neinvestovat příliš, protože jej použijete jen jednou a následně uložíte ve sklepě na mnoho dalších let anebo prodáte s výraznou ztrátou. Zamyslete se nad tím, jestli náhodou neznáte někoho, kdo umí vyrábět pěkné věci, potahyubrusy, tiskoviny včetně například svatebních oznámení, a neudělal to pro vás za rozumnou cenu. 

Anebo se podívejte po inzertních serverech a sociálních sítích, někdy svatební studia i jednotlivci prodávají použité dekorace, které vypadají jako nové, anebo si je můžete pouze půjčit. 

U květin je situace s rozpočtem a smysluplností podobná, i když jestli je máte rádi, není asi na místě na nich vysloveně šetřit, protože by měly být čerstvé, z kvalitního zdroje, dobře naaranžované, a to zkrátka něco stojí. 

Prostory pro hosty

Základní otázkou je, zda budete mít svatbu a party uvnitř nebo venku či zda využijete obojí. Jestli však máte svatbu jindy než přímo v nejchladnějších měsících v roce, potřebujete, aby se hosté mohli volně pohybovat po celém prostranství, ale aby také měli kde přečkat horko, déšť, vítr anebo náhlou letní bouři. Existuje mnoho variant řešení, od všemožných pergol a permanentních přístřeší až po přenosné přístřešky. V oblasti přenosných řešení není tak těžké šlápnout vedle a vybrat de facto pár nestabilních tyčí pokrytých plachtou, které se při každém slabším zafoukání roztřesou a intenzivnější vnější vlivy nezvládnou vůbec. Přitom však za takový nekvalitní výrobek nezaplatíte málo. 

Dokonalé přístřeší

Ideální řešení se nabízí. Možná jste už slyšeli o přenosných party stanech. Pevná konstrukce pro párty stany, odolná a kvalitní tkanina, variabilní velikost i vzhled. 

Jsou velmi estetické a funkční a vyzdobit si je můžete přesně podle svých potřeb a stylu své svatby. Najdete je například v prodejně party stany Jičín

Party stan Jičín jsou místem, kde dostanete relevantní informace o veškerém využití party stanů pro vaši svatbu, cenových nabídkách a veškerých jejich výhodách. 

Můžete se spolehnout, že pak s výběrem nešlápnete vedle a vaše svatba bude příkladem honosné, avšak rozpočtově přiměřené události, ze které budou hosté odcházet zcela nadšení.