Křetínského EPH smí koupit obchodníka s elektřinou Gazela Energy

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil společnosti EP Energy Trading z Energetického a průmyslového holdingu (EPH) podnikatele Daniela Křetínského, která pod značkou epet dodává elektřinu a plyn odběratelům v Česku a na Slovensku, nákup obchodníka s elektřinou Gazela Energy. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě.

„Podle úřadu nebude mít spojení za následek podstatné narušení hospodářské soutěže. Rozhodnutí bylo vydáno již v únoru tohoto roku. Účastník řízení podal proti rozhodnutí rozklad, který však nyní vzal zpět a rozhodnutí tedy nabylo právní moci,“ uvedl úřad.

Podle dat Operátora trhu s elektřinou (OTE) dodávala Gazela Energy ke konci dubna letošního roku elektřinu 8667 a plyn 5065 odběratelům. Řadí se tak mezi menší dodavatele energií na českém trhu.

Společnost Gazela Energy převzala loni klienty sesterské ZPF Energy ze skupiny ZPF Group. ZPF Energy se přejmenovala na Direct Energy a její nástupnickou společností je právě Gazela Energy. Gazela Energy existuje na českém trhu od roku 2011, pod tímto názvem je zapsaná poslední dva roky. Předchozí názvy společnosti byly Nakada Trading, Gas Energy trading a Maxim Energy. Jejím majitelem je Vorago Holding se sídlem na Kypru. Podle účetní uzávěrky z roku 2021 vykázala v tomto roce firma tržby 130 milionů korun, její hospodaření skončilo po zdanění ziskem šest milionů korun.